صفحه شخصی امین حاجی احمدی   
 
نام و نام خانوادگی: امین حاجی احمدی
استان: هرمزگان - شهرستان: میناب
رشته: کارشناسی ارشد عمران
شغل:  کارمند آب منطقه ای هرمزگان
تاریخ عضویت:  1390/11/20
 روزنوشت ها    
 

 انتشار جدیدترین رتبه بندی دانشگاه های جهان بخش عمومی

10

هفته‌نامه تحصیلات عالیه تایمز (Times Higher Education) با همکاری مؤسسّه‌ تامسون رویترز (Thomson Reuters) جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان را منتشر کردند.


به گزارش پی اچ دی تست ، ویژگی متمایز این هفته‌نامه در انتشار رتبه‌بندی دانشگاه‌ها این است که از سال ۲۰۱۱ این مجله علاوه بر رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان ( World University Rankings) ،رتبه‌بندی دیگری تحت عنوان دانشگاه‌های مشهور (World Reputation Rankings) جهان را نیز منتشر می‌کند.اولین بار در سال ۲۰۰۴ این هفته‌نامه با همکاری مؤسسّه(‌ Quacquarelli Symonds) شروع به انتشار رتبه بندی دانشگاه‌های جهان نمودند.امّا این دو مؤسسّه در سال ۲۰۱۰ همکاری با یکدیگر را خاتمه دادند و هریک با روش خود به انتشار رتبه بندی دانشگاه‌ها اقدام نمودند. این دو مؤسسّه در کنار دانشگاه شانگهای جیائو تونگ( Shanghai Jiao Tong University )که رتبه‌بندی معروف به Shanghai Ranking را منتشر می‌کند،سه رتبه‌بندی معتبر و پرنفوذ جهان هستند.


در رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان سال ۲۰۱۴،دانشگاه هاروارد(Harvard) همچنان در صدر ایستاده است.دانشگاه هاروارد قدیمی‌ترین دانشگاه ایالات متحده است. مؤسسّه فناوری ماساچوستس (MIT) و دانشگاه استنفورد هر دو از آمریکا، رتبه‌های دوم و سوم مشهورترین دانشگاه‌های جهان را به خود اختصاص داده‌اند.دانشگاه‌های کمبریج و آکسفورد از انگلیس، دانشگاه برکلی در کالیفرنیا، پرینستون، ییل، مؤسسّه فناوری کالیفرنیا و دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس رتبه های چهارم تا دهم را از آن خود کرده‌اند.بر اساس این رتبه‌بندی ۲۸ دانشگاه از ۵۰ دانشگاه نخست این فهرست آمریکایی ، ۶ دانشگاه انگلیسی، ۳ دانشگاه ژاپنی، ۳ دانشگاه کانادایی و دانشگاه‌هایی از چین، سوئیس، کره‌ی جنوبی، هلند، استرالیا آلمان و هنگ کنگ دیده می‌شود.


برای مشاهده فهرست کامل به لینک زیر مراجعه نمائید
www.timeshighereducation.co.uk

چهارشنبه 21 اسفند 1392 ساعت 08:24  
 نظرات    
 
سید یاسر موسوی 15:36 چهارشنبه 21 اسفند 1392
0
 سید یاسر موسوی
ممنون مهندس
Davood Rafiee 23:45 پنجشنبه 22 اسفند 1392
0
 Davood Rafiee
زور سپاس کاک امین حاجی احمدی، هه ر ساغ و سه لامت بیت.
محمدحسین غنیون 23:47 آدینه 23 اسفند 1392
1
 محمدحسین غنیون
با سلام وتشکر
لطفا از دانشگاههای ایران هم آماری ارایه فرمایید.